Přeskočit na obsah

O NÁS

Pražská rocková kapela Pilot Study [pailət stədi] vznikla v roce 2009. Její let odstartovali Tomáš Kravka (voc, sax), Ivan Barvínek (g, ds, perc) a Petr Votava (g, bg, keyb), kteří pro živá vystoupení přizvali baskytaristu Štěpána Votavu. Debutové album, příznačně nazvané The End, vydali v roce 2011, druhé album s názvem pastAhead spatřilo světlo světa v roce 2016.

Rok 2016 byl obdobím personálních změn – z původního složení v PS zůstali Tomáš a Ivan a k nim se připojili o generaci mladší muzikanti Petr Veselý (g), Eliška Moravcová (keyb), Martin Kravka (bg) a Jan Kravka (ds). Omlazená posádka stočila kormidlo k tvrdšímu, plnějšímu, energičtějšímu soundu. Prvním plodem nového směřování byl singl Thunderstorm, který mohli v éteru zaznamenat i posluchači rádia Rockzone.

V roce 2021 vychází dlouho očekávané třetí album Fire! Flash! Thunderstorm! Tentokrát se jedná o koncepční projekt, který vypráví o každodenních dramatech našeho světa – o hledání i ztrácení svobody, o tlaku civilizace a peněz, o kontrole a touze po moci, ale také o přírodě, paměti, překonávání překážek a smiřování se s vlastním životem i smrtí. Ivan Barvínek, hlavní autor skladeb PS, čerpal inspiraci pro nové album u původních obyvatel Severní Ameriky.

Hnacím motorem PS je touha nabídnout posluchačům poctivou, originální hudbu, která by kombinovala současný zvuk s rockovou tradicí. Tvorbu kapely ovlivňují různé hudební žánry – hard rock, folk rock, progresivní hudba 70. let, AOR a koneckonců i heavy metal.

Ani po vydání aktuálního alba členové PS nezahálejí – momentálně tvoří nové písně a koketují s myšlenkou na rockovou operu o životě muzikantů.

ČLENOVÉ KAPELY

Eliška Moravcová

klávesy, zpěv

Martin Kravka

basa, zpěv

Tomáš Kravka

zpěv

Jan Kravka

bicí, zpěv

Ivan Barvínek

kytara, zpěv

Petr Veselý

kytara, zpěv

DISKOGRAFIE

Fire! Flash! Thunderstorm!

2021

pastAhead

2016

The End

2011