Přeskočit na obsah

O NÁS

Pražská rocková kapela Pilot Study [pailət stədi] vznikla v roce 2009. U jejího startu stáli Tomáš Kravka (voc, sax), Ivan Barvínek (g, ds, perc) a Petr Votava (g, bg, keyb), kteří pro svá živá vystoupení přizvali baskytaristu Štěpána Votavu a další hostující muzikanty. Debutové album The End vydali v roce 2011, druhé album nazvané pastAhead spatřilo světlo světa v roce 2016.

Rok 2016 byl i obdobím personálních změn – z původního složení v PS zůstali Tomáš a Ivan a k nim se připojili o generaci mladší muzikanti Petr Veselý (lead g), Eliška Moravcová (keyb), Martin Kravka (bg) a Jan Kravka (ds). Omlazená posádka stočila kormidlo k tvrdšímu, plnějšímu, energičtějšímu soundu. Prvním plodem nového směřování byl singl Thunderstorm, který mohli zaznamenat i posluchači rádia Rockzone.

Třetí album Fire! Flash! Thunderstorm! z roku 2021 přineslo ucelený koncept o každodenních dramatech našeho světa – o hledání i ztrácení svobody, o tlaku civilizace a peněz, o kontrole a touze po moci, ale také o přírodě, paměti, překonávání překážek a smiřování se s vlastním životem i smrtí. Ivan Barvínek, hlavní autor skladeb PS, se při jeho tvorbě inspiroval u původních obyvatel Severní Ameriky.

Zatím poslední studiový počin PS představuje nahrávka On The Road / Lost In Space – dvoupísňový singl z rockové opery Starlight, která vypráví příběh o slastech, strastech, vzestupech a pádech muzikantského života. Její koncertní premiéra se uskutečnila v klubu Kamina Boat na podzim 2023.

Hnacím motorem PS vždycky byla touha hrát poctivou a originální hudbu, kombinující rockovou tradici se současným zvukem. Kapelu během její historie ovlivnily různé žánry – hard rock, folk rock, progresivní hudba 70. let, AOR i heavy metal.

Na začátku roku 2024 kapela ohlásila tvůrčí přestávku.

ČLENOVÉ KAPELY

Eliška Moravcová

klávesy, zpěv

Martin Kravka

basa, zpěv

Tomáš Kravka

zpěv

Jan Kravka

bicí, zpěv

Ivan Barvínek

kytara, zpěv

Petr Veselý

kytara, zpěv

DISKOGRAFIE

On the Road / Lost in Space

2023

Fire! Flash! Thunderstorm!

2021

pastAhead

2016

The End

2011